خلاصه خطبه نماز جمعه مورخ 15 نیرماه 1397

امام جمعه خمینی شهر:

زنان بد حجاب دهن کجی می کنند به شهری که به حسینیه ایران معروف است

روز عفاف و حجاب، سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع، وضعیت اقتصادی کنونی کشور از جمله مطالب مهمی بود که در نماز جمعه 15 تیر 1397 خمینی شهر بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 21 تیر روز عفاف و حجاب گفت: دشمن درصدد نابود کردن عفت جامعه ماست. حجاب زنان ما را دارند کمرنگ و تشویق بر بی حجابی می کنند. ارزشها را زیر سؤال می برند. زنان بد حجاب و بی حجاب دهن کجی می کنند به فرهنگ دینی و شیعه و حتی دهن کجی به شهری که به حسینیه ایران معروف است. امر به معروف و نهی از منکر مرده است.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان یکی از راههای برخورد با بدحجابی و بی حیایی را بحث ازدواج دانست و توصیه کرد: وسیله ازدواج آسان را برای جوانان فراهم سازید و آنان را به ازدواج تشویق نمایید. این هزینه های سرسام آور و سنگین من درآوردی ازدواج را برای رضای خدا کم کنیم. اگر خرجهای آنچنانی را حذف کنیم، اینقدر جامعه دچار مشکلات نمی شود.

استاد حوزه و دانشگاه ضمن تسلیت سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع امام صادق(ع)، جوانان را تشویق به مطالعه و شیعه شناسی کرد و گفت: به اذعان دانشمندان و علما بالاخص اهل تسنن هیچ کتاب حدیثی، فقهی، کلامی، اخلاق و احکام پیدا نمی شود مگر اینکه در آن مطالبی از امام صادق(ع) وجود داشته باشد. شیعه به همه ائمه مخصوصاً به این امام همام افتخار می کند. سعی کنید آنچه ائمه(ع) خواسته اند، آن ارزشها و ملاکهایی که این امام برای شیعه قائل شده است، یاد بگیرید و عمل نمایید.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: امام صادق(ع) به گردن همه مسلمانان بالاخص ما طلبه ها و روحانیون حق بسیار دارد. از تمامی نمازگزاران دعوت می شود در مراسم عزاداری امام صادق(ع) ساعت 10 صبح دوشنبه 18 تیر 1397 در همین مصلی شرکت کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی کشور گفت: یکی از راههای رهایی از این وضعیت "مدیریت جهادی" است. اگر نگوییم در برخی جاها سوء مدیریت و خیانت وجود دارد، "ضعف مدیریت" قطعاً وجود دارد؛ در بانک مرکزی، در وزارت اقتصاد، وزارت کشاورزی.

خطیب جمعه خطاب به رئیس جمهور گفت: مدیریت اقتصادی کشور را اصلاح کنید. اگر مدیری انقلابی و جهادی نبود، کنار بگذارید. امیدواریم حالا دولت تکانی بخورد و مسائل اقتصادی را حل نماید تا این کشور شیعه بتواند در مسیر راهگشایی به سمت ظهور و حکومت جهانی گام بردارد.

 

ادامه مطلب