برنامه روزی دعای عرفه

از سوي دفتر امام جمعه خميني شهر و ستاد برگزاري نماز جمعه براي انجام دعاي باشکوه عرفه برنامه ريزي شده است که همزمان با سراسر کشور مراسم دعاي عارفان در مصلي خميني شهر و با حضور مردم مومن برگزار گردد.

همچنين از سوي امام جمعه محترم خميني شهر اعلام شد نماز با شکوه عيد سعيد قربان بجاي نماز جمعه در مصلي شهر ساعت 7 صبح برگزار ميگردد

ادامه مطلب

ديدار امام جمعه با مسولان بسيج دانشجويي

بسمه تعالي

مسئولان بسيج دانش آموزي به همراه فرماندهي محترم سپاه و معاون محترم پرورشي اداره آموزش و پرورش در آستانه هفته بسيج دانش آموزي به حضور امام جمعه محترم آيت الله رحيمي (دام ظله) رسيدند و در دفتر ايشان با معظم له ملاقات و گزارشي از برنامه هاي هفته بسيج دانش آموزي ارائه نمودند .

امام جمعه خميني شهر در اين ديدار با تاکيد بر تقويت بسيج به ويژه بسيج دانش آموزي اظهار داشت بايد تفکر بسيجي در سراسر کشور حاکم گردد.

امروز چشم اميد رهبري به بسيج است؛رسيدگي به بسيج و بسيجيان به ويژه از نظر اخلاقي و ادب و اعتقادات آنها به گونه اي که الگوي ساير جوانان و مورد علاقه خانواده ها قرار گيرند وبا عمل خود بسيج را تقويت کنند ، از وظائف مهم مسئولان مي باشد.

ايشان افزود نبايد دل به آمار خوش کرد؛ بايد در عمل به جذب جوانان پرداخت و با کلاس هاي طرح صالحين ، بسيج را به مامني براي نسل مورد هجمه دشمن، قرار داد.

هجمه فرهنگي را بايد جدي گرفت و فرهنگ جبهه و جنگ را به دانش آموان منتقل کنيد، من گلايه دارم از مسئولان فرهنگي کشور که صداي رهبري را درمورد تهاجم فرهنگي نشنيده اند يا خيلي دير و کند شنيده اند! دشمن از طريق ماهواره ، فيلم ها ، سايت ها بي رحمانه به نسل جوان ما شبيخون زده ولي ما در توليد فيلم و کارهاي هنري بسيار عقب هستيم ومتاسفانه بودجه فرهنگي نيز بي مورد مصرف مي شود.

ايشان با طرح اين سوال که در طي سي و سه سال چند نفر هنرمند متعهد ساختيم؟يا چه قدر فيلم تهاجمي ساختيم؟از کوتاهي مسئولان فرهنگي اظهار تاسف کرد!

ادامه مطلب

خطبه مورخ 5 آبان 1391

 

 


امام جمعه خميني شهر:با استقامت توطئه جديد آمريکا را بشکنيم

 

نماز عيد سعيد قربان باشکوه فراوان در مصلي خميني شهر برگزار گرديد.

 

امام جمعه خميني شهر در خطبه اول به راز و رمز حج اشاره کرد و روح حج را شکستن بت نفس و بتهاي استکباري در سراسر جهان دانست و گفت:اگر حج به معناي واقعي خود انجام شود تمام مشکلات دنياي اسلام حل خواهد شد.

 

خطيب جمعه خميني شهر با توجه به سخنان رهبرمعظم انقلاب در ماه هاي اخير بخصوص در پيام خود به حجاج بيت الله الحرام گفت:تمام فقنه ها زير سر آمريکا است و توطئه جديد او جدا ساختن مردم از نظام است و مردم با استقامت خود اين توطئه را هم،خواهند شکست.

 

ايشان همچنين به تذکر رهبري به مسولان اشاره داشت و افزود:دشمنان و استکبار جهاني در صدد به انحراف کشاندن انقلاب هاي منطقه،انزواي مقاومت فلسطيني تشديد اسلام هراسي،ايران هراسي،شيعه هراسي و ايجاد فتنه و تفرقه در ميان کشورهاي اسلامي هستند که هم ملتها و هم دولتها بايد مراقب باشند در دام توطئه هاي استکبار جهاني نيفتند.

 

وي در پايان ضمن گرامي داشت هفته بسيج دانش آموزي گفت:بسيج محلي امن براي جوانان و نوجوانان است که هم اوليا و هم مديران بايد به اين مسئله توجه کنند و در تقويت آن بکوشند ايشان همچنين شهادت طلبي و هوشياري دانش آموزان زمان جنگ هم چون شهيد حسين فهميده را از عوامل پيروزي دانست که نبايد کم رنگ شود و همواره روح مقاومت و ايثار و شهادت در ملت بخصوص جوانان بايدپر حرارت باقي بماندادامه خطبه در ادامه مطلب

 

ادامه مطلب

زمان شناس باشيد

 

امام جمعه خميني شهر خطاب به دانشجويان جديدالورود دانشگاهيام نور خميني شهر فرمودند:يک دانشجو بايد زمان شناس باشد.هم خودش و هم موقعيتش را بشناسد و هم جامعه و هم اطراف خودش را بشناسد.بايد فرصتي که خدا و نظام اسلامي در اختيارتان گذاشته قدر بدانيد و ضمن تحصيل علم و پيشرفت به تهذيب نفس و خودسازي نيز توجه نماييد.بدون شک دانشمندي، گرانقدر و مفيد است که به ملکات انساني و سجاياياي اخلاقي خود را مزين کند.دشمن شناسي چه دشمن نفس و درون و چه دشمن بيروني از نشانه هاي يک دانشجوي موفق است.

علم بياموزيدبراي سربلندي خودتان و کشورتان درس بخوانيد و تهذيب نفس کنيد و خود را آماده خدمت به ملت و کشور نماييد.

علي(ع)فرمود:عالم دشمن دارد.عالم مفيد،دشمن دارد.امروز تمام کينه ها و دشمني هاي ديکتاتورها بخاطر پيشرفت علمي،اقتصادي ماست.پيشرفتهاي امروز مديون دانشجويان ديروز است و پيشرفتهاي فردا را بايد دانشجويان امروز رقم زنند

ادامه مطلب

خدا وکيلي به انسان هاي نيازمند کمک کنيد

امام جمعه خميني‌شهر:

خدا وکيلي به انسان هاي نيازمند کمک کنيد؛ اينقدر در ارائه وام ازدواج مردم را آزار ندهيد. وي با اشاره به دستور معاون وزير مبني بر کافي بودن يک ضامن براي وام هاي زير 10 ميليون تومان گفت: قرار شده اگر بانکي بيش از يک ضامن طلب کرد، مکعرفي اش کنيم تا عزل شود. امام جمعه ادامه داد: اصلا براي ازدواج بايد وام بلاعوض و رايگان داده شود، حالا اگر اين در توان دولت نيست، حداقل بانک ها اذيت نکنند. چرا براي گرفتن وام ازدواج يا وام خوداشتغالي اينقدر سنگ جلوي پاي جوان مي اندازند که اصلا منصرف مي شود؟!

حجت الاسلام رحيمي همچنين در ادامه مباحث کسب درآمد حلال به تبيين مساله غش در معامله پرداخت و گفت: همان طور که هفته گذشته بيان شد يکي از منابع درآمد "تقلب" يا همان کلاهبرداري و فريبکاريست که در روايات به عنوان "غش" از آن ياد مي شود. هر کاري که باعث فريب خوردن ديگران بشود مثل وارد کردن افراد در شرکت هاي هرمي يا معتاد کردن ديگران و درآمدي که از اين راه کسب شود، مصداق "غش" و نامشروع است.

وي با اشاره به پيامدها و گرفتاري هاي ناشي از درآمدهاي نامشروع زياد، حال عبادت و ديانت نداشتن را از بدترين اين پيامدها دانست..

وي پيرامون "غش" و فريبکاري رواياتي نيز بيان کرد و گفت: در حديث از تقلب و غش در حق ديگران نهي شده چراکه هر کسي در حق ديگري خيانت کند، در مالش و اگر مال نداشت در ناموسش خيانت مي شود.

به نقل از نشريه فرصت

ادامه مطلب

موقوفات

حضرت آیت الله رحیمی در گفتگو با فرصت گفت: مستاجر موقوفه اي که اجاره اي ناچيز مي پردازد دو حالت دارد؛ يک موقع اجاره آن ملک در عرف همين قدر است که ديگر اشکالي ندارد ولي اگر اين اداره زورش نمي رسد اجاره واقعي را بگيرد، بحث ديگريست. شايد اداره اوقاف مشکلات و موانعي دارد که نمي تواند اجاره واقعي را بگيرد. اما شرع چيز ديگري مي گويد. اگر کسي مي خواهد اجاره واقعي را بپردازد تا مشکل شرعي نداشته باشد، مي تواند به اداره اوقاف مراجعه نمايد و بگويد که مي خواهد اجاره واقعي را بدهد. اين اداره هم با کمال ميل قبول مي کند.

اين استاد حوزه و دانشگاه به بيش از 50 مرکز قرآني اشاره کرد که در اين شهر زير نظر اتحاديه تشکلهاي قرآني فعاليت مي کنند و ادامه داد: اين مراکز قرآني به بودجه هاي فراوان احتياج دارند که يکي از منابع آن مي تواند همين موقوفه هايي باشد که متأسفانه به بهاي ناچيز اجاره داده مي شود و حيف و ميل مي شود. در اينجا متولي موقوفه مقصر است؛ اگر متولي خصوصي دارند آنها مقصرند و اگر اداره اوقاف متوليست او مقصر است. حق ندارند مال موقوفه را حيف و ميل کنند. اين متوليان مقصرند، گناهکارند، در قيامت بدهکارند و پدرشان را هم درمي آورند چون متولي بايد امين باشد و حق موقوفه را احيا کند.

حجت الاسلام رحيمي دخالت هر ارگان يا شخصيت حقوقي مانند امام جمعه يا ساير مسئولان را در اين امور نادرست دانست و گفت: اگر موقوفه اي متولي نداشت، ما وارد مي شديم و مشکل را حل مي کرديم. اما حال که اداره اوقاف به عنوان متولي وجود دارد، صلاح نيست ما دخالت کنيم. خود اداره اوقاف بايد برخورد کند. ما فقط مي توانيم تذکر دهيم که حق موقوفه را ادا کنيد، الان هم مي گوييم.

وي با انتقاد از حق سرقفلي گفت: من که سرقفلي دارم يعني اين مغازه مال من است اما اجاره آن که مال من نيست؛ اجازه شرعي و عرفي را بايد بدهم. کسي که حق سرقفلي دارد، اجاره کمتري مي پردازد اما نه به اندازه صفر يا به اندازه اي کم که انگار هيچي نمي دهد.

امام جمعه پيامدها و آثار سوء پديده موقوفه خواري را بسيار ذکر کرد و گفت: کسي که موقوفه خواري کند، نماز و عباداتش قبول نيست، لقمه حرام وارد زندگي مي شود، روي تربيت فرزند تأثيرات سوء مي گذارد و در مجموع تبعات بسياري در زندگي موقوفه خوار بر جاي مي گذارد

ادامه مطلب

دشمنان بدانند ملت ايران به خون شهدا پشت نمي‌کند

امام جمعه خميني‌شهر:

دشمنان بدانند ملت ايران به خون شهدا پشت نمي‌کند

خبرگزاري فارس: امام جمعه خميني شهر با اشاره به اينکه تا زماني که ملت ايران دست از نظام برندارند، تحريم‌هاي دشمنان ادامه دارد، گفت: آمريکا و اسرائيل غاصب مي‌خواهند ما به خون شهدا پشت کنيم در حاليکه هرگز چنين نمي‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس از خميني شهر، حجت‌السلام عباس رحيمي در خطبه‌هاي نماز عيدقربان خميني‌شهر به قطع شبکه‌هاي خارجي ايران اشاره و اظهار کرد: اين حرکت دشمنان نشانه ترس آنها از بيان واقعيت توسط نظام ماست.

وي با تاکيد بر اينکه شعار آزادي بيان بهانه‌اي بيش نيست، افزود: مردم دنيا بايد از آمريکا و دشمنان سوال کنند شما مدافع آزادي بيان هستيد، چرا اجازه نمي‌دهيد ملت و مسئولان نظام ايران حرف‌شان را بزنند.

امام جمعه خميني شهر گفت: دشمنان مي‌خواهند ما را مجبور کنند به خون شهدا آرمان‌هاي امام خميني(ره) و ارزش‌ها پشت کنيم و از نظام و انقلاب دلسرد شويم، دشمنان بدانند ملت ما زير بار ظلم شما نمي‌روند و دست از ارزش‌هاي ديني و رهبري با عظمت خود نمي‌کشند.

وي با اشاره به عمليات تروريستي چابهار در هفته گذشته بيان کرد: امروز مي‌بينم بعضي اقوام و فرقه‌هاي مذهبي، طالبان و وهابيت با هدف تبليغ ثواب و اجر آخرتي شيعه‌کشي را تبليغ مي‌کنند.

رحيمي تاکيد کرد: نبايد اجازه دهيم روحيه شهادت‌طلبي در راه خدا در جامعه ما ضعيف شود.

ادامه مطلب

پيام تسليت امام جمعه خميني شهر به مناسبت شهادت زائران عتبات

بسمه تعالي

يريدونَ لِيُطفِئوا نورَاللهِ بِاَفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلوكَرِهَ الكافِرون

آنان مي‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند، ولي خدا نور خود را كامل مي‌كند هر چند كافران خوش نداشته باشند.

بار ديگر دشمنان پليد اسلام ، كينه عميق خود نسبت به اسلام و ساحت مقدس پيامبر اعظم (ص) را آشكار ساختند و با اقدامي نفرت‌انگيز، خشم مجموعه‌هاي خبيث صهيونيستي را از تلألؤ روزافزون اسلام و قرآن در جهان كنوني نشان دادند و با اقدام اخير تروريستي و انفجار در عتبات عاليات باعث تاثر و تالم گرديدند.

ضمن محکوم نمودن بي حرمتي آشکار به مقدسات اسلام و اقدام اخير تروريستي، شهادت آزاده وجانباز سرافرازحيدر نيک نژاد و خواهر شهيده نجفيان را به ساحت مقدس ولي عصر(عج)، مقام عظماي ولايت، مردم فهيم و شهيد پرور خميني شهر و خانواده هاي محترم آنان تبريك و تسليت گفته و از خداوند متعال علوّ درجات، رحمت و مغفرت واسعه براي شهيدان و صبر جزيل براي بستگان آنها را مسئلت مينمايم.

از تمام همشهريان عزيز درخواست مي‏ نمايم با تلاش بيشتر در راستاي نشر معارف قرآن کريم و سنت پيامبر اکرم(ص) و تقويت اصول مکتب اهل بيت(ع) پاسخ محکمي به اين اقدامات و جنايت‏ ها بدهند.

 

حضرت حجت السلام والمسلمين عباس رحيمي امام جمعه خميني شهر ونماينده ولي فقيه

محسن صرامي نماينده مردم فهيم شهرستان خميني شهر و رئيس مجمع نمايندگان استان اصفهان
احمد حقيقي فرماندار خميني شهر


ادامه مطلب

خطبه شماره 4

نماز دشمن شکن جمعه 12 آبان در مصلي خميني شهر به امامت ايه الله رحيمي برگزار گرديد.خطيب جمعه به مناسبت عيد سعيد غدير به بحث پيرامون اهميت غدير و مسئله امامت و نقش آن در جامعه پرداخت و گفت در غدير سرنوشت حکومت اسلامي تعين گرديد.آنان که منتظر بودند با رحلت پيامبر بساط اسلام برچيده شود مايوس گرديدند.چون پيامبر(ص) به امر خداوند سرنوشت اسلام را در دست کسي سپرد که همچون پيامبر(ص) مي خواست از آن دفاع کند.امام علي(ع) طبق آيات مسلم قرآن ولي امر و پيشواي مسلمانان و جانشين پيامبر است.او کسي است که از من جدا نيست و هرکس بخواهد من را تشخيص دهد بايد علي(ع)را معيار و ملاک قرار دهد و به حسب آيه اطيعوا الله و اطيعوا الرسول..... اطاعت از علي واولاد معصومين او واجب است وطبق ايه انما وليکم الله .... علي (ع) تنها مصداق ولايت پس از رسول خدا (ص) است.طبق آيه يا ايها الرسول بلغ ما انزل اليک من ربک... امامت علي(ع) معادل تمام اسلام است و طبق آيه اليوم اکملت لکم دينکم.... اسلام بدون امامت ناقص بوده و نعمت نبوت نا تمام و اسلام بودن غدير مورد رضاي خداوند نيست.ايشان افزود ولايت و رهبري عامل وحدت است و حفظ اسلام از تحريف منافقان خواهد بود و امروز ولي امر مسلمين حضرت آيه الله العظمي خامنه اي همان پرچم را بر دوش دارد تا انشاء الله ولي اعظم (عج)ظهور نمايد.

خطيب جمعه خميني شهر به سالگرد 13آبان اشاره کرد و آن را روز شکست هيمنه آمريکا و استکبار جهاني و افشاي چهره منافقانه آنان دانست و اظهار داشت امام (ره)با مخالفت با قرداد ننگين کاپيتولاسيون که ايران و عزت و شرف ما را فروختند چنان سيلي به صورت استکبار زد که ناچار شدند ايشان را به خارج از کشور تبعيد کنند و دانش آموزان معترض را قتل عام کنند که 13 آبان سال 58 دانشجويان مسلمانان پيرو خط امام با اشغال لانه جاسوسي آمريکا کمر او را شکستند که امام (ره) آن را انقلاب دوم ناميد زيرا انقلاب اول از خطر توطئه حفظ کرد.

ادامه مطلب

خطبه نماز عید قربان

عيد قربان جشن پيروزي بر نفس است

حضرت آیت الله حاج شيخ عباس رحيمي : عيدقربان عيد سربريدن نفس است، عيد ذبح همه منيّت هاست.

، امام جمعه خميني‌شهر در خطبه‌هاي نماز عيد قربان از اين روز به عيد بندگي خدا تعبير کرد و ضمن عرض تبريک اين ايام فرخنده گفت: عيدقربان عيد سربريدن نفس است، عيد ذبح همه منيّت هاست. حجت الاسلام رحيمي ادامه داد: همه ما از کوچک و بزرگ، مرد و زن، مسؤول و غيرمسؤول گرفتار نفسيم. لذا نبي مکرم اسلام(ص) جنگيدن با دشمن رو در رو را جهاد اصغر معرفي کرد و براي جهاد اکبر يعني شکستن نفس اهميت بيشتري قائل بود. وي عيد فطر را جشن تولد دوباره خواند و افزود:
ادامه مطلب در ادامه مطلب

ادامه مطلب

خطبه شماره 3


 

 


امام جمعه خميني شهر درخطبه هاي نماز جمعه سفر مقام معظم رهبري (دام ظله) به خراسان شمالي استقبال اعجاب برانگيز مردم از ايشان را يک رويداد کم نظير دانست که قلب دوستان و قلب مقدس امام عصر(عج) را شاد و دشمنان را ناکام و نا اميد کرد.

وي اعلام داشت: مردم هوشمند در عين وجود مشکلات و گلايه از بعضي مسولين پاي نظام و رهبري ايستاده اند و مي دانند در شرايط فعلي حضور هوشمندانه و دفاع از ارکان نظام جمهوري اسلامي از اوجب واجبات است.

ايشان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري افزودادامه خطبه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

خطبه شماره 2

 


امام جمعه خميني شهر

پس از توصيه به تقوا و پرهيز از گناهاني که عذابهاي الهي را به دنبال دارد بخصوص حق الناس و ظلم در حق مردم،مباحث هفته هاي قبل را در موضوع درآمدهاي نا مشروع پيگيري نمود و موضوع احتکار و خريد اجناس و انبار آن براي گران شدن را بيان کردند و در ادامه به آشفتگي بازار اشاره نمودند و آن را ناشي از سو استفاده دلان و بازيگران اقتصادي که يا مامور شيطانند يا مامور اجانب، دانست و از قواي امنيتي خواست
ادامه خطبه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

ازدواج موفق

ازدواج موفق

 


 

 

ازدواج يکي از مهمترين مراحل زندگي ست.هرچه متوليان فرهنگي به آموزش هاي مرتبط به اين موضوع اهتمام کنند،جوانان عزيز کشورمان از زندگي شرين تري برخوردار خواهند بود

بسياري از آسيبهاي اخلاقي و اجتماعي امروز جامعه ما،با آموختن درسهاي زندگي ساز اهلبيت (ع)درموضوع ازدواج،برطرف خواهد ش.کتاب ازدواج موفق اثري است موفق که با همين اهداف نوشته شده است.خواندن اين کتاب براي جواناني که در آستانه ازدواج هستندبسيار مفيد است.

ادامه مطلب

نماز شب

نماز شب معراج شب زنده داران

 

 

 

 

 

آيا ميدانيد که نماز شب روزي را زياد،چهرا را نوراني،گناهان را نابود ميکند،بيماريها و غمها را دور،بدن را خوشبو و خداوند را خوشبو ميکند؟رواياتي که در اين باره از معصومين(ع)نقل شده است در کتاب نامز شب معراج شب زنده داران آمده است.اين اثر با حجم کم خود اطلاعات گرانقدري در اين زمينه به خواننده هديه مي دهد

ادامه مطلب

خطبه شماره1

 


امام جمعه خميني شهر:

پس از توصيه به تقوا و پرهيز از گناهاني که عذابهاي الهي را به دنبال دارد بخصوص حق الناس و ظلم در حق مردم،مباحث هفته هاي قبل را در موضوع درآمدهاي نا مشروع پيگيري نمود و موضوع احتکار و خريد اجناس و انبار آن براي گران شدن را بيان کردند و در ادامه به آشفتگي بازار اشاره نمودند و آن را ناشي از سو استفاده دلان و بازيگران اقتصادي که يا مامور شيطانند يا مامور اجانب، دانست و از قواي امنيتي خواستادامه خطبه در ادامه مطلب

ادامه مطلب