امام جمعه خمینی شهر از مدعیان مرجعیت گله کرد

  امام جمعه خمینی شهر از مدعیان مرجعیت گله کرد  

به گزارش فتن به نقل از پایگاه خبری تحلیلی شهرستان خمینی شهر " قلمکده "، آیت الله رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته خمینی شهر با اشاره به مسئله ولایت فقیه بیان داشت: ائمه اطهار(ع) در زمان غیبت امت را بی تکلیف نگذاشتند، بخصوص امام حسن عسگری(ع) و امام هادی(ع) راهنمایی کردند که بعد از ما چه باید بکنید و فرموده اند بخشی از جانشینان ما فقها و علما در عصر غیبت هستند و رهبری جامعه را بر عهده دارند.
امام جمعه خمینی شهر افزود: فقهایی که در عصر غیبت هستند همه وظایف امام معصوم و امام عصر(عج) که در غیبت هستند را باید انجام دهند همچون این نماز جمعه که واجب است و یا حدود، قصاص، قضاوت ، بیت المال و … که همه در مسیر حکومت اسلامی است.
وی ادامه داد: آنچه که حضرت امام خمینی(ره) انجام داد همین بود که برخی از مراجع دیگر انجام نداده و خیال کردند نمی شود انجام داد و امام با ویژگی هایی که داشت به این مسئله معتقد بود که می شود و انجام داد.
استاد حوزه و دانشگاه افزود: وظیفه علما و فقها تنها خواندن نماز جماعت، وجوهات، دادن رساله و پرداختن به احکام غسل و زکات و طهارت و نجاست و … نیست و مسئله بالاتر از این حرف ها است. بخش کوچکی از اسلام توضیح المسائل است و بخش وسیع احکام اسلام احکام حکومتی بود که تعطیل شده بود.
وی بیان داشت: نظر امام این بود که اگر فقیه کسی است که امین انبیا است باید به وظیفه های دیگر انبیاء و ائمه نیز عمل بکند و در مقام امر به معروف و نهی از منکر همچون امام حسین(ع) و برای دفاع از مستضعفین به میدان برود که ظلم ستیزی و مبارزه با فرعون و نمرود ها کار انبیا است.

 

namazjome امام جمعه از مدعیان مرجعیت که جمهوری اسلامی را زیر سوال می برند، گله کرد
رحیمی ادامه داد: حضرت امام یکی از وظایف مراجع و علما که بر زمین مانده بود را انجام داد و به صحنه آمد و جانش را در کف دست گرفت، امام را با آن عظمتش زندان کردند که ۱۵ خرداد به همین دلیل اتفاق افتاد.
آیت الله رحیمی با گلایه از بعضی ها که ادعای مرجعیت دارند و جمهوری اسلامی را زیر سوال میبرند اظهار داشت: این طور مرجعیت و آنهایی که ترویج آنها را می کنند کار غلطی است.
وی ادامه داد: اینها زمانی که جمهوری اسلامی نبود جرأت نداشتند چنین حرف هایی بزنند وخودشان را نشان بدهند، از فضایی که امام و جمهوری اسلامی برای آنها ایجاد کرده است سو استفاده می کنند و علیه امام خمینی، نظام اسلامی و رهبری امام خامنه ای کار می کنند که کار اینها با هیچ معیاری از معیار های اسلام سازگار نیست.
امام جمعه خمینی شهر خطاب به این گروه از افراد گفت: آن اسلامی که پیامبر برای ما آورده است اسلام امر به معروف و نهی از منکر است، شما جمهوری اسلامی را منکر می دانید؟ رهبری جمهور اسلامی را منکر می دانید؟ شما هفته وحدت را منکر می دانید که مقابل آن هفته برائت درست می کنید و توهین به رهبری می کنید که چرا می گوید وحدت؟ از تفرقه شما چه حاصل شد جز مسلمان کشی؟ از دشنام دادن شما به مقدسات بعضی ها چه حاصل شد جز شیعه کشی و ریختن خون این همه شیعه، نفاق، تفرقه، فساد و خوشحال شدن دشمن؟

 


بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.