قدرت واقعی در سایه فرهنگ واقتصاد

سال هاست که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای روحی فداه و دام ظله مسائل کشور را که باید از سوی مسئولان مورد توجه ویژه قرار گیرد به عنوان شعار سال مطرح می کنند .

چند سالی است که دغدغه اصلی کشور یعنی مسائل اقتصادی به عناوین مختلف مطرح گردیده است چنان که برای سال 1380 شعار اقتدار ملی و اشتغال آفرینی را مطرح نمودند و برای سال 1388 اصلاح الگوی مصرف و برای سال 1389همت مضاعف و کار مضاعف و برای سال 1390جهاد اقتصادی و برای سال 91 تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی و سال 92 حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی  و بالاخره برای سال .....

 

 

ادامه مقاله در ادامه مطلب

ادامه مطلب

پیام هفته اول آذر ماه 1392

عبادت با لجاجت قبول نمی شود

بعضی ها کارهایی که انجام می دهند از لج دیگران است نه برای رضای خداوند مثلاً فرزندی از لج پدرش درس نمی خواند یا جلسه ای می رود که پدر راضی نیست یا خانمی از لج شوهرش مسجد میرود برادری از لج برادرش به زیارت امام رضا ع می رود!فردی از لج فلان مقام قمه میزند!دیگری از لج فلان شخص زنجیر تیغ دار.......

 

 

ادامه پیام هفته در ادامه مطلب

ادامه مطلب

بررسي مقاتل معتبر درباره قيام امام حسين علیه السلام

 

بررسي مقاتل معتبر درباره قيام امام حسين(علیه السلام)

تلاش مي‌كنيم تا در اين مقاله به معرفي برخي از مهمترين مقتل‌هاي حسيني بپردازيم تا ضمن ارج نهادن بر تلاش راويان مقاتل حسيني، شما را با نحوه انتقال اين پرشورترين حماسه ديني يعني كربلا آشنا گردانيم.

1. مقتل « ابي‌مخنف»

 آغاز محرم كه همواره همراه است با مشاركت مردم در بزرگترين تجربه ديني سالانه يعني عزاداري اباعبدالله الحسين(علیه السّلام)، مقاصد فراواني در بطن خويش براي دينداران دارد. اين بزرگترين تجربت ديني اما نقل شده است بر دوش راويان صديق و درست كرداري كه گزارشگران مقاتل حسيني نام گرفته‌اند. تلاش مي‌كنيم تا در اين مقاله به معرفي برخي از مهمترين مقتل‌هاي حسيني بپردازيم تا ضمن ارج نهادن بر تلاش ايشان، شما را با نحوه انتقال اين پرشورترين حماسه ديني يعني كربلا آشنا گردانيم.

در اينكه نخستين مقتل حسيني

 

 

 

 

ادامه مقاله در ادامه مطلب

ادامه مطلب

مقالات