خطبه های نماز جمعه مورخ 12 مردادماه 97

گزیده ای از خطبه های باصلابت ودشمن شکن روز جمعه مورخ 12 مردادماه 97 توسط امام جمعه محبوب وانقلابی خمینی شهر حضرت آیت الله رحیمی

مشکلات وجود دارد ولی برخورد با آن اعتراضات خیابانی نیست

رئیس جمهور باید مدیری شجاع، جسور، متدین، جهادی و انقلابی انتخاب کند نه مدیر شل و وِل

مشکلات و مسائل اقتصادی کشور و هشدار به دولت، نماز جمعه 12 مرداد 1397 در خمینی شهر را تحت الشعاع قرار داده بود.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با بیان حدیثی نبوی، حفظ امنیت روانی و اقتصادی را از وظایف دولت برشمرد و گفت: دولت در مسائل فرهنگی حق ندارد کوتاه بیاید یا بودجه فرهنگی را قطع کند. وزیر ارشاد حق ندارد بودجه های فرهنگی را در کارهای غیرفرهنگی مصرف کند بعد نتواند کاغذ کتاب را تهیه را تأمین نماید. این بی لیافتی و بی تدبیری یک وزیر را نشان می دهد. این ضعف مدیریت است که دولتی نتواند امنیت اقتصادی و جانی مردم را تأمین کند و نتواند به مردم آرامش دهد.

خطیب جمعه با بیان اینکه همه مشکلات را که به گردن آمریکا نمی توان انداخت، گفت: آمریکا خیلی ملعون است ولی چه کسانی سیاست آمریکا را در کشور اجرا می کنند؟ "مدیران ضعف". در حال حاضر بخاطر عملکرد برخی وزرا، کشور وضعیت خوبی ندارد. مجلس هم خیلی دیر ورود پیدا کرد و کوتاهی نمود. قوه قضائیه هم فقط گفت "برخورد می کنیم" و خیلی کوتاهی کرد. بدبینی نسبت به نظام که الان در جامعه ایجاد شده است، کی مقصر است؟

نماینده ولی فقیه ادامه داد: مسؤلان حتی حاضر نیستند بیایند از مردم عذرخواهی کنند. با صداقت با مردم صحبت کنند؛ مردمی بسیاری مواقع به حرف مخالفان و ضدّ انقلاب گوش ندادند. مردم می فهمند. مسؤولان بیایند با کمک مردم مشکلات را حل کنند. مسأله اقتصاد و کشورداری که شوخی بردار نیست.

استاد حوزه و دانشگاه خطاب به رئیس جمهور گفت: دولت باید ضعف مدیریتها را جدّی برطرف نماید. دولت در برابر مردم و مسائل اقتصادی و تولیدی "مقصر" است. ریشه فساد باید خشکانده شود. نباید کوتاهیها و سوءمدیریتها را گردن کسی دیگر انداخت. رئیس جمهور باید مدیری شجاع، جسور، متدین، جهادی و انقلابی انتخاب کند نه مدیر شل و وِل!

اعلام کرد: تا ذره ای خون در بدن ماست، به کوری چشم دشمنان از این نظام محافظت می نماییم. آمریکا درصدد این است که مردم را از نظام جدا سازد با نقشه هایی از جمله ایجاد ناآرامی در مسائل اقتصادی یا مثلاً از طریق بزرگ نمایی و سیاه نمایی نقاط ضعف یا دعوت به تجمعات غیرقانونی. مشکلات وجود دارد ولی برخورد با آن اعتراضات خیابانی نیست. اینجا هوشیاری مردم لازم است.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با بیان فرازی از نهج البلاغه «فی الزّلازِلِ وَقول» گفت: مؤمن هنگام التهابات جامعه و بالا و پایین شدن مسائل ثابت قدم است مثلاً تغییر قیمت دلار و سکه تأثیری بر زندگی و ایمان او نمی گذارد، حسرت نمی خورد، حریص نمی شود، غصه نمی خورد و راه خود را ادامه می دهد.

امام جمعه شهرمان با بیان اینکه نباید تمام مشکلات جامعه را به نظام منتسب کرد، تأکید کرد: نظام مشکلی ندارد. دشمن می خواهد مشکلات را به جمهوری اسلامی بچسباند درحالی که مشکلات را ندانم­کاری عده ای و توطئه عده ای دیگر ایجاد کرده است. وظیفه مردم اعتماد به این آیه قرآن است که «ألا إنَّ نَصرَ ا...ِ قَریب» یاری خداوند نزدیک است.

 

ادامه مطلب

خلاصه خطبه نماز جمعه مورخ 15 نیرماه 1397

امام جمعه خمینی شهر:

زنان بد حجاب دهن کجی می کنند به شهری که به حسینیه ایران معروف است

روز عفاف و حجاب، سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع، وضعیت اقتصادی کنونی کشور از جمله مطالب مهمی بود که در نماز جمعه 15 تیر 1397 خمینی شهر بیان شد.

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آیت ا... شیخ عباس رحیمی با اشاره به 21 تیر روز عفاف و حجاب گفت: دشمن درصدد نابود کردن عفت جامعه ماست. حجاب زنان ما را دارند کمرنگ و تشویق بر بی حجابی می کنند. ارزشها را زیر سؤال می برند. زنان بد حجاب و بی حجاب دهن کجی می کنند به فرهنگ دینی و شیعه و حتی دهن کجی به شهری که به حسینیه ایران معروف است. امر به معروف و نهی از منکر مرده است.

مسؤول ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان یکی از راههای برخورد با بدحجابی و بی حیایی را بحث ازدواج دانست و توصیه کرد: وسیله ازدواج آسان را برای جوانان فراهم سازید و آنان را به ازدواج تشویق نمایید. این هزینه های سرسام آور و سنگین من درآوردی ازدواج را برای رضای خدا کم کنیم. اگر خرجهای آنچنانی را حذف کنیم، اینقدر جامعه دچار مشکلات نمی شود.

استاد حوزه و دانشگاه ضمن تسلیت سالروز شهادت رئیس مکتب تشیع امام صادق(ع)، جوانان را تشویق به مطالعه و شیعه شناسی کرد و گفت: به اذعان دانشمندان و علما بالاخص اهل تسنن هیچ کتاب حدیثی، فقهی، کلامی، اخلاق و احکام پیدا نمی شود مگر اینکه در آن مطالبی از امام صادق(ع) وجود داشته باشد. شیعه به همه ائمه مخصوصاً به این امام همام افتخار می کند. سعی کنید آنچه ائمه(ع) خواسته اند، آن ارزشها و ملاکهایی که این امام برای شیعه قائل شده است، یاد بگیرید و عمل نمایید.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: امام صادق(ع) به گردن همه مسلمانان بالاخص ما طلبه ها و روحانیون حق بسیار دارد. از تمامی نمازگزاران دعوت می شود در مراسم عزاداری امام صادق(ع) ساعت 10 صبح دوشنبه 18 تیر 1397 در همین مصلی شرکت کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به وضعیت اقتصادی کنونی کشور گفت: یکی از راههای رهایی از این وضعیت "مدیریت جهادی" است. اگر نگوییم در برخی جاها سوء مدیریت و خیانت وجود دارد، "ضعف مدیریت" قطعاً وجود دارد؛ در بانک مرکزی، در وزارت اقتصاد، وزارت کشاورزی.

خطیب جمعه خطاب به رئیس جمهور گفت: مدیریت اقتصادی کشور را اصلاح کنید. اگر مدیری انقلابی و جهادی نبود، کنار بگذارید. امیدواریم حالا دولت تکانی بخورد و مسائل اقتصادی را حل نماید تا این کشور شیعه بتواند در مسیر راهگشایی به سمت ظهور و حکومت جهانی گام بردارد.

 

ادامه مطلب