فایل صوتی خطبه نماز جمعه مورخ هفتم اسفند 1394

فایل صوتی خطبه دوم(قسمل اول) نماز جمعه مورخ هفتم اسفند 1394

حجم 2 مگابایت

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

فایل صوتی خطبه دوم (قسمت دوم)نماز جمعه مورخ هفتم اسفند 1394

حجم 2 مگابایت

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

 

 

ادامه مطلب

فایل صوتی و خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 2 بهمن 1394

امام جمعه خمینی شهر آیت الله رحیمی در ادامه موضوع وحدت امت اسلام در خطبه های نماز جمعه خمینی شهر گفت: وحدت به گفته قرآن کریم نعمت الهی است چنان که فرمود: فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَاناً  شما دشمن هم بودید و بوسیله اسلام به نعمت وحدت دست یافتید و بجای دشمن برادر یکدیگر شدید و اگر وحدت نعمت باشد بدون تردید تفرقه عذاب است.تمام صفات و خصلتهای تفرقه افکن مانند سخن چینی باید ترک شود و بجای کینه و دشمنی صفا و صمیمیت حاکم گردد.چنانکه انتخابات نیز باید عامل وحدت باشد نه تفرقه چرا که تخریب یکدیگر از کارهای شیطان است.

امام جمعه خمینی شهر در ادامه افزود: همانگونه که امامت عامل وحدت است ولایت فقیه و رهبری هم عامل وحدت است و همه باید گرد وجود ایشان از منافع ملی و کشور دفاع کنند.

خطیب جمعه در ادامه به اجرائی شدن برجام اشاره کرد و ضمن تشکر از دولت و مسئولان که از حق مردم دفاع کردند به تذکرات پنجگانه رهبری اشاره کرد و گفت: دولتمردان به آن نکات توجه کنند و بدانند که آمریکا خدعه گر است و صداقت ندارد و مردم ایران باید بدانند که برای به دست آوردن چه چیزی چه چیزهائی از دست داده ایم .

خطیب جمعه در ادامه مسئله انتخابات را که مقام معظم رهبری نیز در هفته گذشته مطرح کردند یکی از میدانهای آزمون ملت ما دانست و گفت: باید اخلاق انتخاباتی رعایت گردد و مردم در انتخابات با انتخاب افراد شایسته بصیرت خود را نشان دهند.

امام جمعه خمینی شهر آیت الله رحیمی در ادامه به حوادث بهمن ماه 1357 اشاره کرد و گفت : وقتی امام تصمیم گرفت به ایران بیاید بختیار فرودگاه ها را بست ولی با فشار مردم و تحصن روحانیون در دانشگاه تهران با هدایت شهدای گرانقدر بهشتی، مطهری و مفتح دولت دست نشانده بختیار مجبور به اجازه ورود امام خمینی ره به کشور شود و پیروزی انقلاب اسلامی ظرف ده روز شتاب گیرد.

 

 

 

 

ادامه مطلب

خلاصه خطبه مورخ 25دی 1394

امام جمعه خمینی  شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته به ادامه بحث وحدت و ضرورت پرهیز از تفرقه پرداخت و با توجه به آیاتی از قرآن گفت: اخوت اسلامی و الفت بین مسلمانان مورد تأکید و سفارش قرآن کریم است.قرآن به اصلاح ذات البین توجه نموده  و از افتادن در راه های انحرافی بر حذر داشته است.

امام علی ع فرمود: هر امتی که پس از پیامبر خود دچار اختلاف شوند اهل حق شکست خواهند خور.

ایشان در ادامه افزود: امامت محور وحدت است و نباید مردم از گرد ولایت جدا شوند و رنگ به رنگی شدن سبب گرفتاری در دام فتنه خواهد شد و به گفته امام علی ع در اثر تفرقه هیچ خیری نصیب هیچ کسی نمی شود.

خطیب جمعه در ادامه به 26 دی ماه سال 57 اشاره کرد که وحدت مردم سبب فرار شاه خائن شد و افزود: وحدت گرد رهبری بزرگترین قدرت منطقه یعنی شاه را از پای درآورد و آل سعود باید از سرنوشت شاه و صدام عبرت بگیرد و با آمریکا و اسرائیل علیه ملت های مسلمان همدست نشود و شکست خود را از هم اکنون باید حدس بزند.امروز آل سعود به دستور آمریکا عامل مصائب مسلمانان و کشتار و جنایت است چرا که آل سعود به نیابت از آمریکا فتنه می کند.

ایشان در ادامه به سالروز شهادت نواب صفوی و فدائیان اسلام اشاره کرد و از شهدای مظلوم آن دوران تجلیل کرد.

ایشان در ادامه هفته شورای آموزش و پرورش و ولادت امام حسن عسکری ع را تبریک گفته و اظهار داشت این امام بزرگوار دوران سختی را طی نمود. در زمان امامت امام حسن عسکری ع دوران اختناق شدید بود و امام حسن عسکری وظیفه معرفی امام زمان (عج) به شیعیان از طریق اصحاب خاص و آماده ساختن شیعه برای دوران سخت غیبت را برعهده داشت.

ادامه مطلب

خلاصه خطبه مورخ 18دیماه 1394

امام جمعه خمینی شهر آیت الله رحیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در ادامه ی مسئله وحدت و ضرورت آن از دیدگاه قرآن و عترت گفت: تفرقه و ایجاد فتنه از سوی هر کسی که باشد مطرود است و عوامل تفرقه را باید از میان برداشت و عوامل وحدت را جایگزین آن ساخت. اسلام با تفرقه و فتنه گر و چند دستگی مخالف است.حضرت امیر ع فرمود: تفرقه افکن تحت هر عنوان که باشد را باید کشت هر چند خود را زیر عمامه پنهان کرده باشد چرا که اسلام دین برادری است.

ایشان در ادامه به مناسبت نوزدهم دیماه سال 56 گفت: 19 دی باید زنده بماند و از ایام الله است زیرا نقطه آغاز حرکت و جهش انقلاب بود که سبب پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 گردید. این حرکت از قم و از میان روحانیت آغاز گردید و به عنوان اعتراض به توهین روزنامه اطلاعات به حضرت امام ره که منجر شهادت عده ای در قم شد.

خطیب جمعه در ادامه به سالگرد ترور شهید هسته ای احمدی روشن اشاره کرد و خطاب به دولتمردان گفت: مراقب باشید خون شهدای هسته ای هدر نرود.

امام جمعه خمینی شهر شهادت مظلومانه شیخ نمر باقر النمر را محکوم و آن را در راستای جنایات اسرائیل و آمریکا و ایجاد تفرقه دانست و گفت: شهادت برای روحانیت شیعه مانند امامان مظلوم افتخار است و روحانیت شیعه در جهت حفظ اسلام و آثار اهلبیت ع تن به شهادت داده استوآل سعود ریشه خود را می زند.

امام جمعه خمینی شهر در ادامه با اشاره به حمله موشکی به سفارت ایران در یمن و قطع رابطه با ایران توسط آل سعود گفت: آل سعود با این کار ریشه خود را می زند چرا که یک عده جوان جاهل و مست پول و قدرت در رأس کار هستند.

خطیب جمعه در پایان به سخنان مقام معظم رهبری در همایش سراسری امامان جمعه کشور اشاره و دو نکته مهم رهبری تأکید کرد یکی قرارگاه بودن ایمان، تقوا و بصیرت بودن نماز جمعه و یکی هم نفوذ بویژه از طریق مجلس.

ادامه مطلب

خلاصه خطبه مورخ 6 آذرماه 1394

امام جمعه خمینی شهر :ساقط کردن هواپیمای روسی برای تحت الشعاع قرار دادن آثار نشست تهران بود.

امام جمعه خمینی شهر آیت الله رحیمی بدعت و بدعتگذاری را از آفات دین برشمرد و گفت: امامان معصوم ع برای سالم ماندن دین از تحریف گران و بدعتگذاران برخورد را واجب دانسته و سکوت در برابر آنان و میدان دادن به آنانرا حرام دانستند و بر آگاهان جامعه دینی لازم دانسته اند که بدعتگذاران را رسوا و بی آبرو سازند و آنها را به مردم معرفی نمایند.

امام جمعه خمینی شهر در ادامه به سالگرد شهادت شهید مجلس اشاره کرد و گفت: در آستانه انتخابات مجلس هستیم و باید از حالا مردم مراقب باشند و مدرس گونه ها را به مجلس بفرستند. کسانی که اخلاق مدرس، دین، فهم و بصیرت مدرس داشته باشند را به مجلس بفرستند.

امام جمعه خمینی شهر در ادامهبا اشاره به  هدف قرار دادن هواپیمای روسی توسط ترکیه اظهار داشت غربی ها خواستند اجلاسیه تهران را تحت الشعاع قرار بدهند و غربی ها بویژه آمریکائی ها وقتی دیدند سران کشورها بویژه روسیه با رهبر انقلاب دیدار کردند و آن سخنان و رهنمودهای مهم مطرح گردید جهت تحت الشعاع قرار دادن آثار این اجلاسیه و منحرف کردن افکار عمومی اقدام به این عمل کردند.

 

امام جمعه خمینی شهر در پایان از مردم متدین و ولایتمدار خمینی شهر خواست ضمن حضور در مراسم تشیع شهید سردار مجیری در مراسم زیارت اربعین در روز اربعین در مصلی حضور یابند.

ادامه مطلب

خلاصه خطبه مورخ 15ابان ماه 1394

امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته استکبار ستیزی را جز هویت و ماهیت انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: ملت ما سالها است که آمریکا و جنابات و وحشیگری او را می شناسند و هرگز خیانت های او را در طول تاریخ و از جمله کودتا 28 مرداد، مخالفت با انقلاب اسلامی، حمایت از دولت پهلوی و صدام، حمایت از منافقین را فراموش نخواهند کرد.

امام جمعه خمینی شهر آیت الله رحیمی در ادامه تأکید کرد ملت ایران همچنان آمریکا را دشمن شماره یک خود می دانند و با دست دادن های مزدورانه فریب نمی خوردن.

ایشان در ادامه گفت: مخالفت با آمریکا فقط به مرگ بر آمریکا گفتن نیست بلکه تحریم تولیدات آنها و غیره در دستور کار ملت خواهد بود.

 

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به چهلم شهدای منا این فاجعه را تسلیت گفت و از مسئولان خواست نگذارند این جنایت که بوی تعمد هم می دهد فراموش شود.

ادامه مطلب

خلاصه خطبه مورخ 24مهرماه 1394

امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته امر به معروف و نهی از منکر را که از اهداف بلند امام حسین ع است از فرایض فراموش شده بیان کرد و از مردم خواست نسبت به منکرات جامعه و افزایش فساد بویژه در مورد نسل جوان بی تفاوت نباشد.

ایشان در ادامه با توجه به سخنان مقام معظم رهبری که دشمن در صدد به استحاله کشیدن جمهوری اسلامی است وظیفه نخبگان را سنگین توصیف کرد و گفت: وظیفه تمام نخبگان جامعه هست که در برابر طرفندهای دشمنان و تضعیف باورهای جامعه و هجمه فرهنگی که مدتها است آغاز شده بی تفاوت نباشند.

امام جمعه خمینی شهر در ادامه شهادت سردار همدانیان را تسلیت گفت و افزود: اینان برای امنیت کشور و جنگ با بنی امیه یعنی داعش جان خود را فدا کردند و حسین گونه چهره پلید آنان را رسوا ساختند، ما اگر امنیت را بخواهیم حفظ کنیم باید نسبت به حوادث عراق و سوریه و جانیان طاعون قرن یعنی داعش و حامیان آنان بی تفاوت نباشیم.

خطیب جمعه در ادامه نهضت عاشورا را یک مکتب عنوان کرد و گفت: همه باید زنده نگهداشتن این مکتب بدون انحراف و خالی از خرافات و بدعتها تلاش کنیم.

ایشان با گرامی داشت سالگرد اشرفی اصفهانی و روز عصای سفید و تجلیل از نابینایان و تبریک روز جهانی کودک گفت: کودک کشی در اسرائیل و در یمن و در عراق بیداد می کند ولی چشم جهانیان و سازمان های بین المللی نابینا است.

 

امام جمعه خمینی شهر در پایان عزاداران حسینی را به بهداشت، رعایت حق الناس حتی در سد معبر، دوری از کارهائی که باعث وهن به باهلبیت (ع) می شود، مناسب بودن صدای بلندگوها بویژه در آخر شب و اهمیت به ارزشهای دینی از جمله نماز؛ امر به معوف و نهی از منکر که هدف امام حسین ع بوده است و رعایت وقت مردم توصیه کرد.

ادامه مطلب

خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ 20 شهریور1394

امام جمعه خمینی شهر آیت الله رحیمی در خطبه های نماز با شکوه جمعه این هفته حادثه شهریور ماه 57 را لکه ننگی بر دامن رژیم صهیونیستی دانست و از شهید قدوسی دادستان انقلاب اسلامی و شهید سرتیپ دستجردی رئیس شهربانی کل کشور که به دست منافقین کور دل به شهادت رسیدند تجلیل کرد و گفت: دشمنان انقلاب هر شخصی که برای مردم و نظام مفید بود را تا آنجائی که امکان بود ترور میکردند.

ایشان در ادامه در مورد مسئله بازگشائی سفارت انگلیس و از سرگیری این ارتباط گفت: ما خوشحال نیستیم زیرا واژه انگلیس مساوی با اختلاف اندازی،شیطنت کردن، استعمار و استثمار ملت ها است و نمونه آن حضور فعال در فتنه 88 بود.

 

ایشان در ادامه با تشریح سخنان مقام معظم رهبری گفت دولت باید مراقب باشد چرا که مسئله نفوذ دشمنان که رهبر انقلاب هشدار دادند رخ ندهد و دولت مردان بدانند اگر اتفاقی بخواهد بیافتد که دوباره سلطه آمریکا و غرب بر این کشور حاکم شود ملت ایران اجازه نخواهند داد.

ادامه مطلب

فایل صوتی خطبه نماز جمعه خمینی شهر مورخ 20 شهریور 1394

فایل صوتی خطبه اول نماز جمعه خمینی شهر مورخ 20 شهریور 1394

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

 

فایل صوتی خطبه دوم نماز جمعه خمینی شهر مورخ 20 شهریور 1394

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

(قسمت اول)

 

فایل صوتی خطبه اول نماز جمعه خمینی شهر مورخ 20 شهریور 1394

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

 

(قسمت دوم)

ادامه مطلب